Strona 1 z 1

e-book

: 11 lutego 2004
autor: OSHII
okej, pora na prezentacje

Pierwszy rozdzial Mitologi Japoni autorstwa Jolanty Tubielewicz

pierwszy rozdzial w formacie *.doc, w zwiazku z tym mam prosbe - moglby mi ktos to przekonwertowac na *.pdf i wyslac na maila? niestety daaaaaawno kompa nie formatowalem i lekki burdel mi sie zrobil - do tego stopnia ze cos pojebalo sie z wtyczkami do *.pdf i ni cholery nie moge tworzyc takich dokumentow (tylko odtwarzac)

sprawa druga - prosze o zglaszanie wszystkich bledow (zwlaszcza literowek i tym podobnych - OCR niestety czasem sie myli choc i tak w porownaniu do softu sprzed 2-3 lat ten obecny jest wprost niesamowity)

sprawa trzecia - postanowilem przeniesc ksiązke jak najdokladniej, numery stron zgadzaja sie z numerami mojego egzemplarza mitologi, jedyna zmiane jaka wprowadzilem to przeniesienie spisu tresci na poczatek (w e-bookach umiejscowienie spisu tresci z odnosnikami do dalszych czesci domunentu na koncu jest co najmniej niezrozumiale), tresc z karzdej strony pokrywa sie w 100% z tekstem oryginalnym - jako ze w wydaniu jest duzo ilustracji postanowilem tak manipulowac ustawieniami worda zeby jedna strona ksiazki odpowiadala dokladnie jednej stronie dokumentu , ani jednego slowa wiecej ani mniej :)

no, to tyle, biore sie za reszte ksiazki :)

aha, nie akceptuje polsrodkow wiec jak ktos chce zeby ksiazka zajmowala mniej niz jakies 30-40 MB (na tyle przewiduje wraz z wszystkimi ilustracjami) to niech sam sobie obnizay jakosc zdjec.

Re: e-book

: 13 lutego 2004
autor: Hatamoto
Dobra, ja też coś zapodam
"Gorin No Sho" Musashiego (po angielsku)
"Sztuka wojny" Sun Tsu

Zachęcam innych do dzielenia się swoimi zbiorami. Może z czasem stworzymy pokaźną bazę :)

Re: e-book

: 13 lutego 2004
autor: GreyRat
Sun Tsu!!!!
DZIĘKI! DZIĘKI! DZIĘKI!

słuchajcie, mogę wam zrobić kompilację wiedzy geograficznej o Japonii z kilku źródeł jak będę miał czas (nie za szybko, kwiecień?), tyle że ktoś to będzie musiał przerobić w formy elektroniczne - ja najwyżej skany umiem robić. chcecie?

Re: e-book

: 13 lutego 2004
autor: Hatamoto
Jasne, że chcemy GreyRat. Szkoda tylko, ze dopiero w kwietniu. Ale jak trzeba poczekac to sie poczeka.

Re: e-book

: 15 lutego 2004
autor: GreyRat
tzn. jak patrzę na ilość rzeczy do zrobienia to mi wychodzi że będę miał na to czas dopiero we kwietniu :P co nie oznacza że nie może wyrobię wcześniej.

Re: e-book

: 19 lutego 2004
autor: GrafRamolo
O kurde niezly kawal roboty rzescie odwalili jestem pod wrazeniem!

Re: e-book

: 21 lutego 2004
autor: Hatamoto
Ty nie badz pod wrazeniem, tylko sam cos zapodaj ze swoich zbiorow 8)

Popatrz na to:
Nihongoonni - tekst do nauki j. japonskiego (83 str. A4, brak niektórych kanji)

Chcialbym, zeby docelowo w tym temacie nie pojawialy sie niepotrzebne komentarze. Po prostu umieszczajcie tu swoje pliki i pobierajcie nieswoje :lol: Prosze moderatorów o usuwanie niekonkluzywnych postow. To powinna byc baza ebookow i nic poza tym (tak sobie to wyobrazam)

Re: e-book

: 21 lutego 2004
autor: GrafRamolo
Niemam skanera 8-(

Ale za tydzien max dwa pokaze zdjecia prac ostatnich. (musze skonczyc i dorwac aparat cyfrowy ale jakis porzadny bo ja musze zrobic dobre zdjecia by miec portfolio.

Re: e-book

: 17 marca 2004
autor: Jigga

Re: e-book

: 17 marca 2004
autor: GrafRamolo
Jak bym ktos chcial mam Hagakure po nag na dysku to raz

Dwa los sie usmiechnol miecz zrobiony a niedlugo bede mial wlasna cyfre wiec sadze rze zdjecia beda dobre i jusz tusz tusz.

Re: e-book

: 13 kwietnia 2004
autor: Hatamoto
GrafRamolo pisze: Dwa los sie usmiechnol miecz zrobiony a niedlugo bede mial wlasna cyfre wiec sadze rze zdjecia beda dobre i jusz tusz tusz.
Grafie to co z tymi fotkami miecza??

Re: e-book

: 13 kwietnia 2004
autor: GrafRamolo
oj
masa spraw na glowie. ale jak obiecalem to slowa dotrzymam.

Re: e-book

: 23 kwietnia 2004
autor: GreyRat
jasna cholera. przypomniałem sobie o obietnicy, zajrzałem na instytucie do katalogu i... dupa. z cztery jakies książki na krzyż, nie wyglądają ciekawie :? nic, zobaczę w pon. i dam znać. obadam też główną.

Re: e-book

: 23 kwietnia 2004
autor: OSHII
a ja mysalem ze mnie szlag tafi jak majac w 80% skonczony e-book sypnela mi sie partycja na ktorej go zapisalem......ehhh, i praca od poczatku, na razie mam tylko 5 rozdzialow, jak bede mial czas to wrzuce...

Re: e-book

: 26 maja 2005
autor: MadSun
Zbiór 1000 kanji

Plik ma prawie 900 kb

Zbiór, wyszukanych w sieci, materiałów na temat Kenjutsu i Iaido

Plik ma prawie 2800 kb

Musicie uzbroić się w cierpliwość, limit transferu to 1,5 Mb/h

Czy wiecie może gdzie można założyć darmową stronkę o przyzwoitej pojemności i większym limicie transferu?

Re: e-book

: 9 sierpnia 2005
autor: MadSun
Wybaczcie drugi post pod rząd ale chciałem zostać zauważony :) .

Oto krótkie opracowanie na temat technologii kucia mieczy japońskich w raz z opisem zachodzących w trakcie owego procesu zjawisk. Dla mnie było bardzo odkrywcze. Życzę przyjemnej lektury.

Materiał, Wytwarzanie i Cyfrowa Symulacja Procesu Hartowania Miecza Japońskiego

Re: e-book

: 4 grudnia 2008
autor: MadSun
A TU mozecie znalezc powyzszy artykul wzbogazony o komentarze melona, ktore maja na celu wyjasnic laikom opisane procesy metalurgiczne i nie tylko.

Re: e-book

: 19 stycznia 2009
autor: MadSun