"mała katana"

Pokazujmy nasze prace i te udane i te mniej.

Moderator: Zarząd

Siara
Posty: 22
Rejestracja: 9 czerwca 2010

"mała katana"

Post autor: Siara »

Witam,
jakies 2 miesiące temu zrobiłem a raczej skończyłem dawno zaczętą "katanke" (jeżeli mozna to tak nazwać)

Jest to jak widać prezent dla żony na urodziny. ;)
Znajomym jak i zonie się podoba ale mnie strasznie kuje w oczy
P.S.
Za rok myślałem zrobić małą "naginatke", tym razem wcześniej zacznę i się lepiej przygotuje to może efekt będzie ciekawszy.

Edit.

co do materiałów i wykonania to klinga jest z gwozdzia 20cm Piłowany na szlifierce puzniej recznie pilnikami, wszystkie elementy pozostale to blacha miedziana, tsuba zrobiona z 3 warstw tej balachy i sklejona superglu... ;] barwiona. Ten element miedzniany na saya byl niezbedny, bo przy wycinaniu rowkow pod ostrze wycielem z jednej strony zaduzo i poprostu zakrywam ten uszczerbek pozatym lepiej sie trzyma bo scianki sa cienkie. Drewno to sosna z progu.
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: "mała katana"

Post autor: bisonn@wp.pl »

Trochę ten oplot bije po oczach :!: twoja żona gustuje w katanach :?:
Siara
Posty: 22
Rejestracja: 9 czerwca 2010

Re: "mała katana"

Post autor: Siara »

oplot jest koszmarny, mulina na super glu...

nie, nie zna się na tym ale niby jej się podoba ;)
przy okazji widzieliście może podobne rzeczy?
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: "mała katana"

Post autor: bisonn@wp.pl »

Gdzieś w internecie widziałem takie małe katany i takie małe pistolety metalowe i działały ale gdzie to niewiem.
Siara
Posty: 22
Rejestracja: 9 czerwca 2010

Re: "mała katana"

Post autor: Siara »

Skończyłem kolejną "katankę". Tym razem tylko tydzień mi to zajęło. ;) Dało by się jeszcze szybciej zrobić ale trochę się przy tym "bawiłem". Zaczynałem np. saya (pochwa) kilka razy, tam 1 błąd i trzeba robić od nowa.

Klinga stalowa ( nie pytajcie jaka konkretnie ;) dostałem parę płytek i z jednej wyciąłem paseczek ). Ostra na tyle aby można było listy otwierać
Oprawa srebrna, 999 tylko tsuba z 925.
Tsuka - bambus z łyżki. :D
Saya - sosna.
Sageo i ito - znowu mulina, ma ktoś pomysł z czego zrobić te tasiemki? Bo mulina jest beznadziejna.
Katana kake - sosna, wzorki wpylane dremelkiem. Od początku chiałem motyw tylko z drzewem i przez google trafiłem na stojaki Kurokami.
(viewtopic.php?t=1665&sid=b4a44d393b1fee ... df5d67c5f2
Nie chciałem nic wypisywać ale jak rozrysowałem drzewko to okazało się że pełno miejsca zostaje więc coś trzeba było jednak dodać.


Wszystko oczywiście się ładnie rozkłada. ;) Mekugi (kołeczek) z wykałaczki. ;) Widać to na pozostałych zdjęciach
Wiem że jeszcze jest pełno niedoróbek (szczególnie oplot i hi ale i tak jest lepiej niż ta pierwsza ;) ).
Hi wycinane tarczą na mini szlifierce.

Obrazek

Reszta zdjęć w galerii na dole.

http://img184.imagevenue.com/gallery/lo ... tanka2.php
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: "mała katana"

Post autor: yakubu »

Sam na poczatku bawilem sie "materialami zastepczymi" i uwazam to za normalne, ze zanim czlowiek sie nie nauczy nie chce wydawac kasy na cos, co moze pojsc na straty. I troche mnie zdziwilo, ze od razu wystartowales ze srebrna oprawa - z jednej strony mulina i sosna, z drugiej srebro...
Siara
Posty: 22
Rejestracja: 9 czerwca 2010

Re: "mała katana"

Post autor: Siara »

Srebro akurat mam bo od czasu tamtej "katanki" zacząłem się interesować jubilerstwem. Wiem ze materiały średnio do siebie pasują, ale skoro mam srebro i niewiele kosztuje na takie małe elementy to dlaczego miałbym go nie użyć?
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: "mała katana"

Post autor: norinaga »

A jakie to ma wymiary?
Ta rękojeść straszna ale reszta całkiem fajna, bardzo fajnie wyszedł też stojak.
Siara
Posty: 22
Rejestracja: 9 czerwca 2010

Re: "mała katana"

Post autor: Siara »

Razem z saya około 18,5cm
ODPOWIEDZ