ReiDojo forum o nihonto

Katana, miecze samurajskie, japonia, samurai, dojo, kenjutsu, iaido, iaito, bushi, bushido.
Teraz jest 27 wrz 2020, o 04:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lis 2006, o 23:46 

Witam i proszę o radę odnośnie tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item141669456_kat ... towej.html

POzdrawiam
v

PostNapisane: 16 lis 2006, o 00:15 

IMO głownia niebrzydka- trochę krótkawe to kissaki ale to już kwestia preferencji. Oprawę- mimo że typowa i ma jakąś tam wartość historyczną- wymieniłbym. Wychodzi że płacisz 1.8 kawałka za warstwową głownię- to wcale niezły biznes

PostNapisane: 16 lis 2006, o 07:20 

Moim skromnym zdaniem to nie głownia warstwowa tylko chemicznie otrzymay wzór czegoś co ma udawać (o Boże!) hade i hammon. W życiu bym tego nie kupił, a jeszcze za taką kasę....Allegro jest pełne tego typu "oryginałów".
PZDR Jacek

PostNapisane: 16 lis 2006, o 08:14 

Przyznaję, że miałem trochę wątpliwości... otwór na mekugi wygląda świeżutko... :oops:
NO ale zapytać warto zawsze .

PostNapisane: 16 lis 2006, o 09:44 

Zagaknik ma racje.
To jest albo głownia z damastu albo trawiona kwasami celem uzyskania tego wzoru (to drugie jest bardziej prawdopodobne).
Poza tym nakago zupełnie niejapońskie, juz nie wspomne o otworze mekugiana który jest świeżo wiercony natomiast wcześniejszy otwór mógł sie znajdować zaraz przed tym nowym i wygląda na zaspawany. Sygnatura niejapońska a pieczątka na końcu nakago zupełnie nie odpowiada pieczęciom nabijanym w zbrojowniach japońskich.
Ktoś po prostu do wojskowej oprawy zaadaptował współczesna chińska podróbe głowni.
Szkoda kasy na takie badziewie.

PostNapisane: 16 lis 2006, o 17:55 

Jest to bez watpienia podrobka, acz kolwiek widzialem juz podobne steple na dobrych gunto. Oczywiscie co innego przedstawialy.

PostNapisane: 16 lis 2006, o 20:09 

China ale taka nawet, rzeklbym, ambitniejsza.

PostNapisane: 16 lis 2006, o 22:10 

Bardzo dziękuję.
Zastanawiałem się nad tym mieczem, a niestety allegro daje ograniczone możłiwości manewru podczas zakupów.

PostNapisane: 17 lis 2006, o 11:08 

Hmm wiem, że na forum padały rozmowy na temat wartościowości broni Hanwei, jednak moje zapytanie odnosi sie do mieczy Masashiro (czy też Musashiro, nie pamietam dobrze)

Jak byście ocenili wartościowość tych mieczy? Ich faktyczną wartość i wykonanie? Mając do dyspozcji środki pozwalające na zamówienie analogicznej głowni o analogicznych parametrach jak i sposobie wykonania, ale u polskiego kowala, inwestowalibyście w miecz Masashiro?

I jak ma sie sprawa tego kucia/nie kucia tych mieczy? Padaja różne teorie spiskowe tak odnośnie faktu kucia głowni, jak i autentyczności hamonu, który rzekomo jest prawdziwy?
(Nie mówię przy tym o jakimś kłamstwie, ale np. poświadczeniu półprawdy :wink: , której nie można zanegować, ani do końca zaakceptować)

Zdaniem wielu miecz jest niezły, inni sie dystansują, a jeszcze inni zbywają machnięciem ręki, bo fakt wykonanie w pełni ręcznego jest "grubą nicią szyty"

Jakie jest Wasze zdanie?

PostNapisane: 17 lis 2006, o 11:25 

Niestety nic nie pomogę gdyż tej firmy mieczy nie miałem w reku. Ja osobiście wolał bym wykuć coś u nas w kraju, jednak z mojego doświadczenia była by to trochę droższa zabawa.
Wiem jednak ze nine cyrcle ma w swojej ofercie obecnie promocję na staowe iaito prezentujące się bardzo ładnie.

A jeszcze odnośnie mieczy hanawei miałem styczność z ich iaito. Odradzam. Pomijając juz wiele różnych aspektów które swiadczą na nie korzyść tego miecza to hamon jest zrobiony jakąś piaskarką czy czymś i jest w dotyku jak gładki pilnik, co potwornie hałasuje i pszeszkadza przy wkładaniu i wyciąganiu z saya.

PostNapisane: 17 lis 2006, o 11:51 

Zadecydownie polecam zamówienie miecza u polskiego miecznika. Może będzie nieco droższy ale:
1/ będziesz mógł mieć wpływ na założenia projektowe głowni - według np. własnych upodobań lub zdać się na gust i doświadczenia miecznika,
2/ koshirae będzie na pewno o niebo lepsza i może powstac przy istotnym, Twoim udziale.
PZDR Jacek

PostNapisane: 18 lis 2006, o 10:32 

Zastanawiam sie nad kupnem wspomnianego przez Grafa stalowego iaito z NineCircles, jesli sie juz zdecyduje to wrzuce na forum kilka fotek i podziele sie z wami swoim zdaniem.

PostNapisane: 18 lis 2006, o 18:56 

No tak tylko że w przypadku kucia u nas mówimy o dwukrotnie takich cenach (poprawcie jeśli się mylę, już raz w tym topicu dałem d... tak że do tej pory mnie piecze ;) ). Rozmawiałem kiedyś z Kuniyasu- naprawdę robi śliczne rzeczy ale niestety nie udało mi się "dozbierać" do poziomu od którego mógłbym mu na poważnie zawracać głowę i kontakt umarł naturalną śmiercią. Naprawdę chętnie "wspomógłbym" naszych kowali ale cena pozostaje poważną barierą.

Nie zrozumcie mnie proszę źle- wszystkie te wyroby są jej bez dwu zdań warte- po prostu nasze polskie zarobki są zwykle niedostosowane do realiów normalnego świata.

PostNapisane: 19 lis 2006, o 11:26 

Masz raję. Ale co zrobic takie są prawidła rynku.
Aby uswiadomic ile jest poracy przy prawidlowo wykonanym mieczu powiem tylko ze przez ostatni tydzien dzien w dzien nakladalem patyne na tsube.

PostNapisane: 19 lis 2006, o 22:33 

Wiem, sam nie wiem który dzień dłubię saya. To bardziej "stwierdzenie ogólne" niż nawoływanie do powszechnej obniżki cen. :)

PostNapisane: 4 gru 2006, o 15:07 

a co sadzicie o tym?

http://www.allegro.pl/item146559187_mie ... onski.html

moim zdaniem zbyt mało jest pokazana głownia ale jak na moje amatorskie oko niejest to typowa głownia z II wojny światowej... jestem skłonny przystać na wersję z opisu ale może ktoś z kolegów bardziej doświadczonych wypowiedziałby się:)

PostNapisane: 4 gru 2006, o 15:49 

Gość ujął tylko jedno zdjęcie głowni, choć najbardziej się nia chwali. Podejrzane raz. Często warto zadać sprzedającemu pytanie :skad pochodzi miecz/w jaki sposób stał się Pan posiadaczem egzemplarza". Z doświadczenia wiem, że często nie chcą odpowiedzieć, inni udają, że pytania nie było, a jeszcze inni odpowiadają, ale różnie, sądzę, że bez problemu wyśledzisz, czy szczerze, czy nie :wink: Grunt by zadać je podczas np. konsultacji poprzez GG i nie z miejsca, ale po jakimś kolejnym (taki chwyt).
Tak czy inaczej domagaj sie większej ilości zdjęć, przynajmniej sztychu, okolic hamachi.

A tak miedzy nami to raczej odpuściłbym sobie większość allegrowych inwestycji. :wink:

PostNapisane: 4 gru 2006, o 18:26 

A co sądzicie o tym wakizashi?

http://www.allegro.pl/item147670199_nih ... mitsu.html

PZDR Jacek

PostNapisane: 4 gru 2006, o 18:50 

Wakizashi jest z pewnoscia stare i nie najgorsze a cena jak na razie nie jest wysoka. Jednak przed zakupem stanowczo poprosil bym wiecej i zdecydowanie lepszych zdjec. szczegolnie ostrza i kissaki.
A co do tego gunto to za malo zdjec i cena z kosmosu.

PostNapisane: 4 gru 2006, o 22:32 

spokojnie kupowac niechcialem...
tak poprostu co jakis czas przegladam oferty tam zamieszczone bo kiedys widzialem zajefajną klinge bez oprawy ale to byl dopiero rarytasik... ale cena na starcie byla ponad tysia...

ale mysle ze jak na nią to było tanio

PostNapisane: 4 gru 2006, o 23:52 

Z rozsadnych mieczy najtansze (poza bardzo zeszlifowanymi starymi mieczami) sa tak zwane gendaito badz shingunto. Czyli miecze kute tradycyjnie podczas IIWŚ. Ale nie oszukujmy sie dorze odkute ostrze w dobrym stanie ponizej 4000zł nie zejdzie.

PostNapisane: 5 gru 2006, o 00:04 

ja napisałem że na starcie miała ponad tysia a za ile poszła to nawet niewiem

PostNapisane: 8 gru 2006, o 07:40 

A co sądzicie o tym?

http://www.allegro.pl/item148668359_nag ... xviw_.html

PZDR Jacek

PostNapisane: 8 gru 2006, o 10:56 

Aukcja usunieta

PostNapisane: 8 gru 2006, o 14:29 

trafna uwaga;P też tak sądzę;P

ale chyba chodziło (a raczej napeno) o to zanim ją usunęli;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1