Skype Japan

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Skype Japan

Post autor: MadSun »

Ostatnio testuję Skype'a. W czasie buszowania w funkcjach, w wyszukiwaniu, zacząłem bawić się krajami i językami, wpisałem Japan, English i, ku memu zdziwieniu, wyświetliła się spora liczba użytkowników. Udało mi się nawiązać romowę z kilkoma osobami. Myślę, że to niezły sposób na poznanie Japonii "od wewnątrz".

Ciekawe jest to, iż ze skype'a korzystają także osoby starsze (przynajmniej tak wynika z wpisanych przez nich dat urodzin). Na przykład wczoraj wieczorem rozmawiałm z panem, który ma 71 lat. Wyobraźcie sobie polskiego 71 latka przed kompem. Żadna ze znanych mi osób w tym wieku nie wie za bardzo jak komputer włączyć, a co dopiero zainstalować takiego Skype'a i korzystać z niego.

Czy ktoś z was kontaktował sie z Japończykami, w podobny sposób, na płaszczyźnie towarzyskiej i jakie były wasze wrażenia?
NICOLL
Posty: 6
Rejestracja: 10 marca 2005

Re: Skype Japan

Post autor: NICOLL »

owszem ale wszystkie osoby z ktorymi rozmawialam znalam wczesniej z kontaktu "realnego"
Awatar użytkownika
Zoisaite
Moderator
Posty: 128
Rejestracja: 23 listopada 2003
Lokalizacja: wwa

Re: Skype Japan

Post autor: Zoisaite »

Ja utrzymuje kontakt z jedna Japonka, niestety nie przez Skypa, a przez maile i listy - ale zawsze jakas forma kontaktu.
Osobiscie jednak balbym sie rozmawiac przez skypa - boje sie ze za duzo by bylo niezrozumienia przy wymawianiu slow z jej strony - wolalbym najpierw na zywo sie przyzwyczaic do jej glosu itp a dopiero potem mowic przez skypa - no ale to takie moje widzimisie.
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Skype Japan

Post autor: MadSun »

Próbowałem dwa razy rozmawiać przez skype'a, ale niezbyt dobra jakość połaczenia oraz akcent japończyków są dla mnie przeszkodami nie do przejścia tak więc moje kontakty ograniczają sie tylko do rozmów tekstowych.
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skype Japan

Post autor: Chifuretsu »

Chyba głupio bym się czuła zaczepiając obcych ludzi :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Skype Japan

Post autor: MadSun »

Wiele osób w opisach zaprasza do rozmowy. Uczą się angielskiego i potrzebuja kogoś z kim mogli by poćwiczyć konwersacje, albo po prostu szukają nowych znajomości czy też chcą poznać kulturę innych krajów.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Skype Japan

Post autor: GrafRamolo »

To jest niezla mysl!
ODPOWIEDZ