Nauka japońskiego na własną rękę.

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

basil
Posty: 198
Rejestracja: 22 kwietnia 2008
Lokalizacja: Łańcut (okolice)

Nauka japońskiego na własną rękę.

Post autor: basil »

Czołem!

Chciałem się zapytać, jakie metody, jakie książki itd. polecacie do nauki japońskiego we własnym zakresie ?

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam!
"Bycie Basilem zobowiązuje"
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Nauka japońskiego na własną rękę.

Post autor: yakubu »

Ja zakupilem kiedys Naoya Fujita - Mówimy po japońsku (ksiazka jest z CD). Niestety z braku czasu musialem przerwac nauke, ale z tego co na poczatku przeczytalem wydawala sie sensownie napisana.
Piitaa-san
Posty: 16
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Re: Nauka japońskiego na własną rękę.

Post autor: Piitaa-san »

Toche pozna odpowiedz ale zawsze, zostawiam linka: http://nihongo-dekimasu.blogspot.com/ tam jest sporo propozycji. Slyszalem ze "Minna no nihongo" jest niezle ale jeszcze nie mialem okazji samemu sprawdzic. Milej nauki :wink:
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Nauka japońskiego na własną rękę.

Post autor: Tomashi »

Niezłe jest "japoński w 1 miesiąc" wydawnictwa LektorKlett, fajne przykłady i miło sie przyswaja, chociaż z tym 1 miesiacem to troche bujda, a słowniczek Hiragany i Katakany z tyłu ksiażki ma luki (brak odmian de, du)
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nauka japońskiego na własną rękę.

Post autor: [KoP] »

Wszystko zależy od tego do czego ma być ten japoński przydatny.
Nie wiem jak Minna no nohingo, ale podreczniki takie jak Genki czy Japanese for Busy People, czy Let's Learn Japanese są całkiem ok. I łatwo dostępne na torrentach czy w księgarniach wysyłkowych.
To czy nauka się powiedzie zależy w dużej mierze od czasu, który się poświęci. A japoński to nie angielski, łatwo nie wchodzi :p .
ODPOWIEDZ